ישן – ברוכים הבאים לדם טבורי בלוג

שלום וברכה,

אני שמח שהגעתם לבלוג שלי בנושא שימור דם טבורי והשתלת תאי גזע. החלטתי לפתוח בלוג בנושא של שמירת דם טבורי, מאחר ומרבית החומר הקיים ברשת כיום שייך לחברות הדם הטבורי (דוגמת טבורית, תא לחיים, קריוסייב). זה אבסורד !!! שבהחלטה כה קרדינלית וקריטית מרבית החומר הינו מגמתי ואין חומר אובייקטיבי נגיש וכתוב בשפה ברורה לכל אחד ואחת. אין חומר מגוון, שמביא את כל ההיבטים של שמירת הדם הטבורי, אחסונו, והשתלתו וכן באילו מקרים הינו רלוונטי כיום. קשה היה אף יותר לערוך השוואה אמיתית בין החברות בנקי הדם הטבורים השונים.

למרבית ההורים העתידיים אין את הזמן (עבודה, הכנות ללידה, לחץ יום יומי) או היכולת ללמוד את הנושא המורכב לעומק. שאלתי את עצמי, כיצד בהחלטה כה קריטית עם השלכות מרחיקות לכת אין האנשים הללו משקיעים את הזמן הנדרש כדי ללמוד את הנושא לעומק? האם הם מוכנים לוותר על אחסון הדם הטבורי, בגלל השקעה של כמה אלפי שקלים כעת? או אולי הם מוכנים לחיות באשליה ולוותר בהינף יד על כמה אלפי שקלים ולקוות שאותו הדם הטבורי יציל את יקיריהם בעתיד?

כדי להקל על מי שיתלבט בעתיד החלטתי לרכז עבוריכם ההורים את המידע שנראה לי רלוונטי. כדי שיהיה לכם לעזר בהגעה להחלטה הנכונה עבוריכם. הצבתי לעצמי מטרה לקרוא, לחקור ולפגוש אנשים ולראיינם כדי שאני אדע יותר בתחום שימור דם טבורי והשתלת תאי הגזע, וכך אביא לכם הקוראים חומר יקר ערך, אשר יחסוך מכם את הזמן בחיפוש אחר חומרים אובייקטיבים ובלתי משוחדים". בבלוג אראיין אנשים בתחום (רופאים, מדענים, אנשי משרד הבריאות), הורים טריים, שבחרו להפקיד את הדם הטבורי ואת אלה שהחליטו לבסוף לא להפקיד את אותו דם הטבורי של ילדיהם באחד מארבעת בנקי הדם הטבורים הקיימים בישראל.

לקריאה בנושאים:

דם טבורי למתחיל

יתרונות וחסרונות הדם הטבורי

הוזלת עלויות של שימור דם טבורי

האם לתרום את דם חבל הטבור לבנק דם טבורי ציבורי?

השאירי תגובה: